Meny

Leaderboard

The competition

Bana

1 K

Klass

2018

2018 / 2017 / 2016 / 2015

  1. 1
    Hayden Hawks Hoka ONE ONE
    • 42:15.0
  2. 2
    Petter ENGDAHL Team Salomon
    • 42:47.0
  3. 3
    Hector Haines Scott Running
    • 43:35.0
  4. 4
    Magnus Jensen Runacademy Idrottsförening
    • 44:06.0
  5. 5
    Bjoern SANDSTROEM Piteå Elit SK
    • 44:12.0
  6. 6
    Håkan Emilsson Andab
    • 45:22.0
  7. 7
    Johan Lantz Ockelbo SK / Scottrunning / Ockelbomaffian
    • 45:42.0
  8. 8
    Thomas FREMO Thomas FREMO / Fjellørnen IL
    • 45:47.0
  9. 9
    Johan Persson
    • 45:58.0
  10. 9
    Kristian Engen Forbord Rindal IL
    • 45:58.0
  11. 11
    Joakim Svensk Norrköping
    • 46:09.0
  12. 12
    Elov Olsson Ockelbo Sk/Scott Running
    • 46:21.0
  13. 13
    Simeon DEYANOV
    • 46:30.0
  14. 14
    Jonas Eriksson Team Salomon
    • 46:34.0
  15. 15
    Mårten Boström IFK Lidingö SOK
    • 47:23.0
  16. 16
    Viktor Brännmark Piteå Elit Skidklubb
    • 47:47.0
  17. 17
    Björn Gund STF Fjällöpning
    • 48:07.0
  18. 18
    Eddie Edström ÖSTERSUND
    • 48:09.0
  19. 19
    Johannes Andersson Andrarums Idrottsförening / Wilja Labs
    • 48:43.0
  20. 20
    Jonatan Engdahl
    • 49:01.0
  21. 21
    Max Novak Offerdals SK
    • 49:07.0
  22. 22
    Jesper Lundberg ÄPPELBO
    • 49:32.0
  23. 23
    Mikael Andersson ÖREBRO
    • 49:38.0
  24. 24
    Jonas Djurback Dalaregementet
    • 49:56.0
  25. 25
    Arvid JONSSON
    • 50:09.0
  26. 26
    Olle Jonsson
    • 50:26.0
  27. 27
    Jonas AUSTAD Ogndal IL
    • 50:57.0
  28. 28
    Pål Brostrøm Buvik IL
    • 50:58.0
  29. 29
    David Valas ÄLVSJÖ
    • 51:50.0
  30. 30
    Fredrik Sätter Trillevallen sk
    • 52:18.0
  31. 31
    Johannes Engdahl Domnarvets Gymnastik o Idrottsförening
    • 52:36.0
  32. 32
    Gustaf Korsgren Åre LSK
    • 52:59.0
  33. 33
    Viktor Zackrisson Enhörna IF
    • 53:19.0
  34. 34
    Karl-Fredrik Andersson Team Billingen X-Trail
    • 53:33.0
  35. 35
    Ossian Rosenberg Längdåkarna.Se
    • 53:40.0
  36. 36
    Joel Språng Team Nordic Trail
    • 53:47.0
  37. 37
    Per Arnsäter Häggsjöviks Löparklubb
    • 54:05.0
  38. 38
    Richard Bindler Vegan Runners IK
    • 54:27.0
  39. 39
    Ove Erik Tronvoll Team La Sportiva Norge
    • 54:33.0
  40. 40
    Jesper Åkesson Järfälla OK
    • 54:42.0
  41. 41
    Niclas Bergfors LJUSTORP
    • 54:47.0
  42. 42
    Axel Jonsson
    • 54:50.0
  43. 43
    Henrik Pilvinge OK Kolmården
    • 55:35.0
  44. 44
    Isak Eriksson Solvikingarna
    • 55:39.0
  45. 45
    Peter Schröder STOCKHOLM
    • 55:56.0
  46. 46
    Robin Pino Uppsala LK / Uppsala LK
    • 56:02.0
  47. 47
    Christoffer Nätt Team Nordic Trail
    • 56:06.0
  48. 48
    Claes Steimert Mälarö SOK
    • 56:11.0
  49. 49
    Philip Liljeroth STOCKHOLM
    • 57:02.0
  50. 50
    Björn Hänninen ÅMOTSBRUK
    • 57:14.0
  51. 51
    Daniel Näslund BRUKSVALLARNA
    • 57:32.0
  52. 52
    Marcus Olofsson GÖTEBORG
    • 57:44.0
  53. 53
    Anton Sjöström La Sportiva Sverige
    • 57:58.0
  54. 54
    Erik Högkvist Örebro AIK
    • 58:02.0
  55. 55
    Petter Dahl IF Strategen
    • 58:09.0
  56. 56
    Kalle Larsson Ärla IF
    • 58:14.0
  57. 57
    Stefan Holm Akele
    • 58:52.0
  58. 58
    Marcus Lindgren GÖTEBORG
    • 59:02.0
  59. 59
    Rasmus Persson Team Billingen X-Trail
    • 59:26.0
  60. 60
    Jens Larner BBV Elit
    • 59:29.0
  61. 61
    Henrik Nyman FRÖSÖN
    • 59:33.0
  62. 61
    Fredrik Eliasson Mörsils IF
    • 59:33.0
  63. 63
    Johan Stebrant Enskede
    • 59:36.0
  64. 64
    Grim Norén ÅRE Fysiocenter
    • 59:40.0
  65. 65
    Johan Brodén Vätter Trail
    • 59:45.0
  66. 66
    Kristoffer Theland FRÖSÖN
    • 1:00:39.0
  67. 67
    Lars Severin Johansson Lycksele Löparklubb
    • 1:00:59.0
  68. 68
    Isak Sandling VUOLLERIM
    • 1:01:01.0
  69. 69
    Kenneth Edlund Lightforce Sweden
    • 1:01:25.0
  70. 70
    Joachim Fentz Fortius/Lg Göttingen
    • 1:01:27.0
  71. 71
    Arne Olav Dahlshaug XXL Sport og Villmark
    • 1:01:46.0
  72. 72
    Adrian Cerps Umara Sports Club
    • 1:01:57.0
  73. 73
    Anders Dahl Alnö Skidklubb
    • 1:02:01.0
  74. 73
    Arve Lignell Lucksta if Skidor
    • 1:02:01.0
  75. 75
    Martin Axelhed Mälarö SOK
    • 1:02:07.0
  76. 76
    Fredrik Wallström Naprapat Walle SK
    • 1:02:34.0
  77. 77
    Jens Larsson ÖSTERSUND
    • 1:02:50.0
  78. 78
    Alexander Livf Kexholms SK
    • 1:02:52.0
  79. 79
    Jens Blixth Diös Fastigheter
    • 1:03:16.0
  80. 80
    Miroslav Dobsicek OK Orinto
    • 1:03:28.0
  81. 81
    Jens Nielsen Stora Råby
    • 1:03:38.0
  82. 82
    Kenneth Gundersen Team Gundersen
    • 1:03:45.0
  83. 83
    Sverker Högbom ÖSTERSUND
    • 1:03:57.0
  84. 84
    David Thylén LO Multisport
    • 1:04:05.0
  85. 85
    Erik Delryd Mölndals Roddklubb
    • 1:04:10.0
  86. 86
    Malte Jutterdal Vreta Somk
    • 1:04:17.0
  87. 87
    Sebastian Nykvist Optimumnypan
    • 1:04:29.0
  88. 88
    Robert Carlsson SIGTUNA
    • 1:04:47.0
  89. 89
    Mattias Sjödahl Sarek Runners
    • 1:05:10.0
  90. 90
    Henrik Jonsson Lättja IF
    • 1:05:23.0
  91. 91
    Arvid Hedin FRÖSÖN
    • 1:05:39.0
  92. 91
    Emil Simu Luleå Gjutarens IF
    • 1:05:39.0
  93. 93
    David Sjöberg Gimo IF Skidklubb
    • 1:05:54.0
  94. 94
    Jonas Henriksson UNDERSÅKER
    • 1:06:16.0
  95. 95
    Albin Henriksson Värmdö IF
    • 1:06:59.0
  96. 96
    Anders Åkvist Team Nordic Trail
    • 1:07:00.0
  97. 97
    Hans Olsson BBV Elit
    • 1:07:16.0
  98. 98
    Alfons Wedin GARPHYTTAN
    • 1:08:00.0
  99. 99
    Linus Wedin GARPHYTTAN
    • 1:08:32.0
  100. 99
    Pär Wedin GARPHYTTAN
    • 1:08:32.0
  101. 101
    Gustav Sandström GUSTAVSBERG
    • 1:08:41.0
  102. 102
    Mattias Holmberg Pifk Örnsköldsvik
    • 1:09:02.0
  103. 103
    Kristoffer Lidvall Alingås Vårgårda Räddningsförbund
    • 1:09:05.0
  104. 104
    Olle Börjesson Team Nordic Trail
    • 1:09:10.0
  105. 105
    Niclas Åkerström ÖSTERSUND
    • 1:09:21.0
  106. 106
    Johan Fryksborn Diös Fastigheter
    • 1:09:30.0
  107. 107
    Per Dreifaldt KRISTIANSTAD
    • 1:10:09.0
  108. 108
    Martin Schenström SALTSJÖBADEN
    • 1:10:40.0
  109. 109
    Roger Thorén IK Dran
    • 1:10:57.0
  110. 110
    Kristofer Bohlin Uppsala LK
    • 1:11:37.0
  111. 111
    Lasse Andersson Varbergs GIF Friidrott
    • 1:12:37.0
  112. 112
    Patrik Södergren LK Tungvikt
    • 1:13:03.0
  113. 113
    Niclas Bergqvist HANDEN
    • 1:13:31.0
  114. 114
    Emil Johansson KARLSTAD
    • 1:14:47.0
  115. 115
    Adam Erwald ÅRE
    • 1:14:50.0
  116. 116
    Joel Åkesson Joggingklubben
    • 1:14:56.0
  117. 117
    Markus Boman Udden
    • 1:15:00.0
  118. 118
    Stefan Löwdin MARSFJÄLL
    • 1:15:25.0
  119. 119
    Gustaf Olsson TULLINGE
    • 1:15:42.0
  120. 120
    Nils Melkerud UPPSALA
    • 1:15:44.0
  121. 121
    Lennart Schultz STOCKHOLM
    • 1:15:46.0
  122. 122
    Kristoffer Sjölin LK Gränslöst
    • 1:16:13.0
  123. 123
    Erik Lundberg AXA Sports Club / Team Längdligan
    • 1:17:04.0
  124. 124
    Mikael Hellgren HÖGSBY
    • 1:17:17.0
  125. 125
    Hans Uddén Team Nordic Trail
    • 1:17:48.0
  126. 126
    Mattias Eklund Salomon/Suunto
    • 1:17:54.0
  127. 127
    Ludvig Edvardsson UMEÅ
    • 1:19:08.0
  128. 128
    Dale Turrell Vivobarefoot
    • 1:19:15.0
  129. 129
    Anders Johansson Umara Sportsclub
    • 1:20:41.0
  130. 130
    Henrik Ohlsson STOCKHOLM
    • 1:20:54.0
  131. 131
    Jimmy Ericksson DALS LÅNGED
    • 1:48:06.0